Встає над містом новий ранок, оживають вулиці і будинки. На кожного дорослого чекають свої справи, нові турботи дня. А найменших жителів міста ось уже 42 роки привітно зустрічає затишна, сонячна, незалежно від примх погоди.  казкова країна дитинства під символічною назвою “Казка”.

Це світ, в якому дитина перебуває в найважливіший період свого життя.
Заклад дошкільної освіти «Казка» відкрився в серпні 1979 року.
Має гарно облаштовану територію – 1,3 га., площу приміщень – 2 084 м2, розрахований на 12 вікових груп.
Виділена земельна ділянка, вдале її розміщення, є гордістю закладу, повністю задовольняє потреби дітей та їх батьків.
На час відкриття заклад дошкільної освіти був підпорядкованим провідному підприємству міста, заводу Всесоюзного значення «Промзв’язок”, в якому функціонувало 12 груп, які відвідувало 320 дітей (4 групи раннього віку, 8 груп дошкільного віку), режим роботи – з 6.30 до 21.00. Функціонувало 2 групи з цілодобовим перебуванням дітей (1 раннього віку , 1 дошкільного віку). Відкривала новобудову – завідуюча Ставицька Валентина Ананіївна.

У 1980 році, для задоволення потреб населення,з метою збільшення кількість місць для дітей, було добудовано 8 спалень. Що створило умови для перебування в закладі 400 малят.
Колектив налічував 78 чоловік, понад 30 з них – педагоги.
В основному це були молоді спеціалісти з середньою спеціальною освітою та вихователі, які до відкриття дитсадка «Казка» працювали в інших закладах і мали багатий і цікавий досвід роботи з дітьми ( В. Б. Франкевич, І.Л.Мартинова, Т. Я. Старкова). Розпочинали свою педагогічну діяльність: тоді – студентка заочного відділення Київського педагогічного інституту, пізніше методист відділу освіти Охтирської міської ради Л.І.Демченко, директор закладу дошкільної освіти «Сонечко» Л.О. Молчанова.

З 1983 року дитячий садок очолила Лідія Дмитрівна Голозубова.
Завдяки підтримці заводу «Промзв’язок» діти мали змогу виїздити до річки, лісу, в поле. Організовували екскурсії на різні підприємства, до пам’ятних місць міста.

В 1993 році заклад очолила Олондарь Галина Єгорівна.
Після реорганізації підприємства, у вересні 1995 року, рішенням сесії Охтирської міської ради вирішено перевести садочок «Казка» на баланс міського бюджету. З того часу в закладі працювало 10 вікових груп. Вивільнені приміщення переобладнали в спортивну залу, кабінет психолога, кабінет образотворчої діяльності, кабінет мовленнєвого спілкування, методичний кабінет.

У 1996 році, один із перших у місті, садок заснував оздоровчу групу. Завдяки спільним зусиллям педагогів і батьків у 1997 році розпочала функціонування група екологічного спрямування, яка стала природничо – дослідницькою лабораторією для дошкільників.

З 2012 року заклад “Казка” очолює Горобець Олена Володимирівна.
У вересні 2013 року, з метою забезпечення потреб сімей міста у рівному доступі до дошкільної освіти, у закладі було відкрито сучасну простору 11 вікову групу для дітей дошкільного віку “Капітошка”.

Чудове природниче оточення закладу надихнуло педагогічний колектив у 1999 році на впровадження в роботу з дітьми педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського.
Освітньо-виховну роботу закладу здійснює 66 працівників, з яких 32 – педагоги.