Мова барвиста, мова багата, Рідна і тепла, як батьківська хата…

Шануймо рідну мову!


Без мови немає народу, як сонця без сяйва й тепла. Мова – то краса нашого життя, наше майбутнє.

Рідне слово – невмируще джерело, з якого ми пізнаємо навколишній світ, свою родину, свій народ.

Багата і барвиста мова українського народу….
Сьогодні в день рідної мови хочеться сказати: давайте оберігати, плекати та звеличувати українську мову!
Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, зі співом солов’я.
Українська мова – це велика культура та історія. Українською мовою написані невмирущі твори І.П.Котляревського та Т.Г.Шевченка, І.Франка та Лесі Українки, О.Кобилянської та М.Коцюбинського.

Свято було встановлене Указом Президента України в 1997 році. А святкуємо ми його на честь українського літописця Нестора − послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова. Мелодійна, ніжна, солов’їна − не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову. Сьогодні нею розмовляють близько 45 мільйонів людей, і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу!

Українська мова − державна мова України. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами нашої держави: у Росії, Білорусі, Молдові, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах.

Тож давайте оберігати, плекати та звеличувати українську мову. Адже, як сказав великий український вчений-мовознавець Іван Огієнко, «Мова − душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб»!

Щиро вітаємо всіх вас зі святом української писемності та мови!
Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, − у нашому серці, і починається вона із кожного з нас!

Залиште свій коментар