Як навчити малюка малювати?

   У перші роки свого життя малюк росте дуже стрімко, його мозок готовий сприймати все нову і нову інформацію. Дуже важливо в цей час допомогти дитині розвинутися, показати йому великий і цікавий світ у всій красі. У наших рекомендаціях Ви зможете дізнатися про те, як навчити малюка малювати.

Візуальне знайомство з малюванням

У віці 6-7 місяців малюк починає цікавитися діями оточуючих. Цей період – саме час зацікавити дитину в малюванні. Практикуватися йому ще зарано, але Ви можете показати йому приклад. Малюйте при маляті (не важливо, наскільки добре Ви це вмієте), називайте  предмети своїми іменами, формами і кольрами: круглий червоний помідор, довгий зелений огірок, жовте сонце, синій кубик.

Перша практика або проба кисті

У 9 місяців маляті можна спробувати свої власні сили. Починати краще з малювання фломастером: ним малюк не поранить і не зламає його. Дайте крихітці лист і маркер, і він створить свій перший шедевр – вертикальні «каляки-маляки». Через пару місяців з’являться горизонтальні лінії, потім – кружечки, а до 1,5 років дитина навчиться сполучати все це.

Тримайте маркер правильно

Правильна постановка інструменту в руці малюка дуже важлива. При неправильному захопленні ручка дитини перенапружується і відразу втомлюється, відбиваючи охоту малюка вчитися малювати. Тому наберіться терпіння, і кожен раз показуйте малюкові заново правильне положення. Складність полягає в тому, що дитині набагато простіше захопити маркер кулачком. Але з часом він таки прислухається до Вашої  поради. Не забувайте також робити перерви, щоб малюк  відпочивав. В той час можна сходити на «морозиво» чи якийсь інший десерт.Так малюк сприйматиме це за винагороду та матиме міцніше бажання до занять.

Не критикуйте  крихітного генія

Не чекайте від малюка шедеврів в перші роки життя. Навіть якщо Ви покладаєте великі надії на спадковий талант художника – він не проявиться в 2 роки. Розкритикувавши творіння крихтки, Ви не просто відіб’єте у нього бажання  вчитися малювати, Ви почнете розвивати в ньому комплекс неповноцінності. Маля ще не вміє оцінювати конструктивну критику, а тому – просто похваліть  його роботу, адже він намагався саме для Вас.

Вчимо кольори

У 2-3 роки можете починати вчитися малювати фарбами, але тільки разом з дорослим. Запропонуйте дитині разом намалювати улюблену іграшку (якщо вона простої форми), або яскраве червоне яблуко. Якщо малюк погодиться – сідайте разом і малюйте! Підказуйте  малюкові (якщо він того попросить) і ніколи не робіть жодної лінії за нього: він повинен творити сам.

Така практика дозволить маляті розвинути просторове мислення і асоціації.

Бажаємо успіхів!!!