Батькам на замітку!

Вертикальну позу людини утримують 300 – 400 м’язів, що оточують хребетний стовп, – значить, вони повинні бути тренованими. Формують сильні м’язи рухомі ігри і фізкультура. Присутність в кімнаті дитини спортивного комплексу просто необхідна.Окрім шведської стінки і турніка не помішає батут: ритмічно повторювані пружні рухи на батуті укріплюють зв′язковий апарат суглобів нижніх кінцівок, тренують м’язи, вестибулярний апарат.
Заняття в басейні 1-2 рази в тиждень. Водні вправи цінуються перш за все тим, що відсутній навантаження на ноги, при тому що у воді задіяні всі групи м’язів і тулуба і кінцівок.
Заняття в школі розвитку, танцювальному кружку або спортивній секції. Важливо зрозуміти, що у віці 2-3-х або 5-6 років не слід шукати найоптимальнішу секцію для вашої дитини. Добре, якщо першою вашою секцією стане школа розвитку із заняттями ритмікою.
Різноманітність рухових навиків формує більш гармонійно розвинену фігуру і дозволяє людині з максимальною спритністю управляти своїм тіло.
Правильні меблі, якими користується дитина. Висота стільця для людини незалежно від віку визначається заввишки “коліно-підлога”.

Висота столу підбирається по стільцю (дитина сидить на стільці, стопи стоять на підлозі, спина випрямлена, руки, зігнуті в ліктьовому суглобі, спокійно лежать на столі, не звішуються). Стілець повинен бути стійкий, не бажано, щоб був на коліщатках.
Ліжко (саме ліжко, а не конструкції, що розкладаються: розкладачка, диван-ліжко, крісло-ліжко) повинне мати рівну поверхню, укриту ортопедичним матрацем, ноги дитини не повинні упиратися в спинку. Подушка виберете м’яко-еластичну, не пружну, таку, що легко заповнює порожнечі під головою і шиєю дитини.
При цьому вона повинна не додавати голові зайве закиненого положення ні на боці, ні в положенні на спині.

                               Важливо враховувати…

Правильний руховий режим, який забезпечується чергуванням вікових статичних навантажень з відпочинком в горизонтальному положенні. Навантаження на ноги, навіть у вигляді веселої гри повинна чергуватися з відпочинком в положенні сидячи. Тривалі піші прогулянки утомливі для дітей раннього віку (до 3-4-х років).Треба правильно оцінювати статичне навантаження, яким ви натомили дитину і вірити, що якщо малюк 2-3-х років плаче від втоми і безсилля, то винен не його “поганий″ характер, а ваше нерозуміння. Не стоїть також рано відмовлятися від прогулочних колясок, велосипедів, санок. На прогулянці ці предмети бувають найчастішими  незамінні. Гуляти з дитиною краще не в магазинах в період розпродажів, а у відведених для відпочинку майданчиках, парках.

Вага одягу і взуття є вантажем, яким ми додатково обтяжуємо плечі, що не окріпнули, і спинку дитини. Є велика різниця між прогулянкою малюка взимку, весною-осінню і літом. Купуючи одяг для прогулянок, вибирайте максимально легкі варіанти курток, комбінізонов, взуття. Використовуйте взуття, що добре кріпиться шнуруванням на ногах, з мягкоеластічной підошвою. Якщо дитина одягнена зайве щільно, не гуляйте довго. Одяг дитини не повинен сковувати його рухів в суглобах, а якщо все-таки це відбувається, енергетичні витрати на рухи зростають у декілька разів і стомлення наступає дуже швидко.

Обов′язкові профілактичні процедури. До них відносяться: масаж, парафінолікування, магнітотерапія, електрофорез лікарських засобів, електростимуляція м’язів спини і нижніх кінцівок, загальний кварц.

 Санаторно-курортне лікування бажано приймати щорічно, якщо немає   протипоказань по захворюваннях внутрішніх органів. Але навіть якщо ви не виїхали з дитиною відпочивати на морі, прагніть використовувати кожен погожий день літа для відпочинку в лісі, на березі місцевих водоймищ.