При вступі дитини до  закладу дошкільної освіти необхідно мати із собою:

Направлення відділу освіти Охтирської міської ради до закладу дошкільної освіти

Копію свідоцтва про народження дитини. 

Обхідний лист лікарів з дитячої поліклініки з допуском до закладу. 

Зошит  для оформлення медичної картки (в клітинку 24 аркуші)

Змінне взуття та одяг, носову хустинку.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ В ЗАКЛАДІ

(Розроблені закладом освіти, з урахуванням вимог чинного законодавства, затверджені і реалізуються в установленому законами порядку)

Шановні батьки!

   У закладі дошкільної освіти (ясла-садок) “Казка” діють правила,  які допомагають правильно організувати час перебування у ньому  дітей:

1. Своєчасно приводити дитину до  закладу – до 8.10 ( щоб вона встигла зробити ранкову гімнастику) та забирати до 18.30.

2. Якщо дитина прийде до садочку після 9.00, Вам слід повідомити про це вихователя заздалегідь.

3. Не залишайте дитину саму у приймальній кімнаті групи, віддавайте її  вихователю. Неприпустимо відправляти дитину до дитячого садка саму, без супроводу дорослого.

4. Приводити дитину в садочок необхідно в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги малюка та санітарно-гігієнічним вимогам.

5. Приводити в заклад здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття).

6. Своєчасно повідомляти вихователя, адміністрацію закладу про хворобу дитини за телефоном:  4-12-52

7. Якщо під час ранкового прийому в закладі у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов’язані звернутися до медичної сестри закладу  за консультацією. В умовах карантину по коронавірусу дитина з ознаками хвороби або з температурою тіла більше 37,2 в заклад не приймається. В цьому випадку батьки повинні звернутися за консультацією до сімейного лікаря!

8. Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих  повнолітніх осіб, яким вони, при відсутності можливості забрати малюка з садочка особисто, доручають забирати дитину.  Таке доручення оформляється письмово на ім’я директора закладу.

10. Вихователь не має права віддавати дітей неповнолітнім особам (до 18 років), батькам у нетверезому стані.

11. Вносити плату за харчування необхідно до 15 числа кожного місяця.

12. Вихователь не несе відповідальності за збереження дитячих коштовних прикрас (ланцюжків, сережок, тощо).                       

                                   Дякуємо за розуміння!

Чи мають право неповнолітні особи забирати своїх братів і сестер

із  закладу дошкільної освіти?

  Відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 р. №2947- ІІІ (із змінами, далі — (сімейний кодекс) батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

У частині 3 статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628- ІІІ (із змінами, далі — Закон № 2628) зазначено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності.

    Згідно з частиною 2 статті ІІ Закону № 2628, дошкільний навчальний заклад створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.

    Тобто, вищезазначені норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та за­кладу завиховання, навчання дітей, збереження їх життя та здоров’я тощо.

Крім того, слід зазначити, що відповідно до частини І статті  6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення   нею повноліття.

Частина 2 статті 6 Сімейного кодексу визначає, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

    Відповідно до статті 32 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 р. № 435-ІV (із змінами, далі — Цивільний кодекс) фізичні осо­би у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років мають неповну цивільну дієздатність.

Умови набуття та надання повної цивільної дієздатності визначаються статтями 34 та 35 Цивільного кодексу.

    3 огляду на це, забирати з закладу дошкільної освіти своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття.